SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Skövde Allmänna Idrottsklubb
Fotboll
Matcher
MAJ 2024
 
04
10:00
lör
10:00    
Sparbanken Arena C
Skara FC Vit - Skövde AIK Vit/Röd  -      
05
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP Konstgräset
Skövde AIK Röd - Tibro AIK FK Svart  -      
05
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP Konstgräset
Skövde AIK Vit - IFK Tidaholm Blå/Vit  -      
05
13:00
sön
13:00    
Lekevi IP Övre-plan
IFK Mariestad Blå/Vit - Skövde AIK Röd/Vit  -      
 
09
10:30
tor
10:30    
Ullervads IP
Jula BK Blå - Skövde AIK Röd  -      
09
11:30
tor
11:30    
Sportfältet Lillegårdens IP
Skövde AIK Vit - Våmbs IF Vit  -      
11
11:00
lör
11:00    
Orkanvallen Putteplan
Skultorps IF Svart - Skövde AIK Vit  -      
12
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP
Skövde AIK Vit/Röd - Råda BK Vit  -      
12
13:00
sön
13:00    
Lillegårdens IP Konstgräset
Skövde AIK Röd/Vit - Våmbs IF Grön  -      
 
16
18:30
tor
18:30    
Ågårdsvallen G
Lidköpings FK Vit - Skövde AIK Vit/Röd  -      
 
20
18:00
mån
18:00    
Orkanvallen Putteplan
Skultorps IF Gul - Skövde AIK Röd/Vit  -      
26
12:00
sön
12:00    
Konstgräset Lillegårdens IP
Skövde AIK Röd/Vit - IFK Tidaholm Blå  -      
26
17:30
sön
17:30    
Ållevi
Falköpings FK Röd - Skövde AIK Vit  -      
JUNI 2024
 
01
11:00
lör
11:00    
Sportvallen B
Stenstorps IF - Skövde AIK Röd/Vit  -      
01
14:00
lör
14:00    
Lillegårdens IP
Skövde AIK Röd - Mariestads BK Röd  -      
02
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP Konstgräset
Skövde AIK Röd - Ulvåkers IF Röd  -      
02
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP Konstgräset
Skövde AIK Vit - Ekedalens SK   -      
 
06
11:30
tor
11:30    
Lillegårdens IP
Skövde AIK Röd - BK Trix   -      
09
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Röd/Vit - Norra Fågelås IF  -      
09
11:30
sön
11:30    
Ulvesborg Knatteplan
Tidaholms GoIF - Skövde AIK Vit  -      
09
13:00
sön
13:00    
Lekevi IP Övre-plan
IFK Mariestad Vit - Skövde AIK Röd  -      
09
17:00
sön
17:00    
Tidavallen C-plan
IFK Tidaholm Vit - Skövde AIK Vit/Röd  -      
 
17
17:30
mån
17:30    
Dotorpsplan D
IFK Falköping FF Blå/Vit - Skövde AIK Vit/Röd  -      
18
17:30
tis
17:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
IFK Skövde FK Blå - Skövde AIK Röd  -      
23
16:00
sön
16:00    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Vit - Floby-Grolanda IF Svart  -      
23
16:00
sön
16:00    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Röd/Vit - IFK Hjo Vit  -      
AUGUSTI 2024
 
11
15:00
sön
15:00    
Molidens IP
BK Trix - Skövde AIK Röd  -      
 
17
10:00
lör
10:00    
Sportparken B
Tibro AIK FK Svart - Skövde AIK Röd  -      
18
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP
Skövde AIK Röd/Vit - IFK Mariestad Blå/Vit  -      
18
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP
Skövde AIK Vit/Röd - Skara FC Vit  -      
18
17:00
sön
17:00    
Tångavallen B
Kinnarp-Slutarps IF - Skövde AIK Vit  -      
 
24
12:30
lör
12:30    
Rådavallen
Råda BK Vit - Skövde AIK Vit/Röd  -      
25
11:00
sön
11:00    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Vit - IFK Skövde FK Vit  -      
25
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Röd - Jula BK Blå  -      
25
13:30
sön
13:30    
Claesborgs B-plan
Våmbs IF Grön - Skövde AIK Röd/Vit  -      
 
31
12:00
lör
12:00    
Vänershofs IP B
Mariestads BK Röd - Skövde AIK Röd  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
12:00
sön
12:00    
Lillegårdens IP
Skövde AIK Vit/Röd - Lidköpings FK Vit  -      
01
17:00
sön
17:00    
Tidavallen C-plan
IFK Tidaholm Blå/Vit - Skövde AIK Vit  -      
 
02
18:00
mån
18:00    
Orkanvallen Putteplan
Skultorps IF Gul - Skövde AIK Röd/Vit  -      
08
10:00
sön
10:00    
Lindvallen C2
Vinninga AIF Vit - Skövde AIK Vit/Röd  -      
08
12:00
sön
12:00    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Vit - Skultorps IF Svart  -      
08
17:00
sön
17:00    
Tidavallen C-plan
IFK Tidaholm Blå - Skövde AIK Röd/Vit  -      
 
12
17:45
tor
17:45    
Åbrovallen E (7 mot 7)
Ulvåkers IF Röd - Skövde AIK Röd  -      
15
11:00
sön
11:00    
Ardala IP
Ardala GoIF - Skövde AIK Vit/Röd  -      
15
11:30
sön
11:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Röd/Vit - Stenstorps IF   -      
15
13:30
sön
13:30    
Claesborgs B-plan
Våmbs IF Vit - Skövde AIK Vit  -      
 
21
11:30
lör
11:30    
Dotorpsplan D
IFK Falköping FF Vit - Skövde AIK Vit  -      
22
10:30
sön
10:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
IFK Skövde FK Svart - Skövde AIK Röd/Vit  -      
22
12:00
sön
12:00    
Lillegårdens IP
Skövde AIK Vit/Röd - IFK Tidaholm Vit  -      
22
12:30
sön
12:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Röd - IFK Mariestad Vit  -      
 
29
12:00
sön
12:00    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Röd/Vit - IFK Värsås   -      
29
12:30
sön
12:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Röd - IFK Skövde FK Blå  -      
29
12:30
sön
12:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Vit - Fröjereds IF  -      
29
13:30
sön
13:30    
Lillegårdens IP, 7 mot 7
Skövde AIK Vit/Röd - Falköpings FK Svart  -      
 
Guldpartner
Annonser