SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Skövde Allmänna Idrottsklubb
Fotboll
Spelarutvecklare i akademin

Akademi-och utvecklingschef

Roberth Jacobsson

UEFA Elite Youth A

roberth.jacobsson@skovdeaik.se

0760180772

 

P19

Joel Tivemo

UEFA Elite Youth A

joel.tivemo@skovdeaik.se

 

William Åkerstedt

UEFA B (pågående)

akerstedt.william@gmail.com

 

Jörgen Ström

 

P17

Jonathan Dittmer

UEFA Elite Youth B

jonathan.dittmer@skovdeaik.se

 

Henrik Berglund

UEFA B (pågående), Magister Idrottsvetenskap

henrik.berglund@skovdeaik.se

 

Dennis Bustad

UEFA B

 

P16

Rasmus Persson

UEFA B

rasmus.persson@skovdeaik.se

 

Kristian Youkhanna

UEFA B (pågående)

 

Specialister

Henrik Berglund

Målvakter, fys-och analys

Magisterexamen Idrottsvetenskap

henrik.berglund@skovdeaik.se

 

Johan Algotsson

Sjukgymnast

Leg.sjukgymnast

johan.algotsson@skovdeaik.se

0734453465

 

Martin Gibson

Idrottspsykolog

Kandidatexamen Psykologi med inriktning idrott och motion

martin.gibson@skovdeaik.se

 

Alex Riches

Dataanalytiker

UEFA C

 

Patricia Badh

Dietist

Leg.dietist med specialisering kring idrottsnutrition via International Olympic Committee, Sport Nutrition Diploma.

pbadh@naringsratt.se

073-5941449

 

 

 

 
Akademipartner
Guldpartner
Röd Partner
Annonser